Podsumowanie rundy

Drużyna Znicza Pruszków zakończyła pierwszą rundę rozgrywek Ekstraligi rocznika 2002. Nasi chłopcy pięć razy schodzili z boiska jako zwycięzcy, raz zremisowali i raz zostali pokonani. Pierwsze cztery mecze wyglądały dość słabo w naszym wykonaniu, na boisku panował chaos, podania były niedokładne, zawodziła skuteczność. Kwintesencją tej niemocy była porażka w Radomiu z zespołem Broni, mecz w którym nasi zawodnicy dominowali przez całe zawody, zakończyliśmy porażka. Poprawa gry nastąpiła od meczu z Kosą Konstancin, lepiej wyglądały już zmiany strony boiska, widać było większe zrozumienia wśród zawodników, potrafili zauważać niekrytego kolegę, lepiej wyglądała gra skrzydłami. Mecz z Polonia Warszawa to duża przewaga naszego zespołu, zakończona dużą ilością sytuacji bramkowych, mimo że wykorzystaliśmy tylko jedną, gra mogła się podobać, widać było że drużyna zaczyna mieć swój styl grania. Ostatni mecz pierwszej rundy, to potyczka z Legią Warszawa. Dzisiejsza Legia to już zupełnie inny zespół od tego z którym z powodzeniem walczyliśmy rok temu. Legia ściągnęła z całej Polski wyróżniających się zawodników tego rocznika, nadając zupełnie nową jakość grze drużyny. Miło było patrzeć na indywidualne umiejętności poszczególnych zawodników, ale również na umiejętne przesuwanie całej drużyny po boisku. Aktualnie myślę że Legia ma jeden z najsilniejszych składów w Polsce. Wracając do meczu, nasi zawodnicy postawili wysoko poprzeczkę drużynie ze stolicy. Pierwsza połowa to bardzo wyrównana gra, głównie w środku pola. Bardzo duża ambicja i wola walki pruszkowian nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł drużynie Legii. Wraz z ubytkiem sił Legia zaczęła w drugiej części przeważać, jednak nie potrafiła sobie stworzyć klarownych sytuacji bramkowych. Wielkie brawa dla naszych stoperów oraz defensywnym pomocników, którzy w bardzo umiejętny sposób neutralizowali ataki legionistów. Był to typowy mecz walki, warto wspomnieć że legioniści oddali tylko dwa celne strzały na naszą bramkę, my zaś jeden raz trafiliśmy w światło bramki. Mecz bez bramek ale stojący na bardzo wysokim poziomie.

Przed nami runda rewanżowa, liczymy na dobrą i miłą dla oka grę naszej drużyny. Podziękowania dla zawodników i trenera za dobrą pierwszą rundę rozgrywek.